RO - RO TAŞIMACILIĞI

Ro-Ro Taşımacılığı, gemilerin limanda sistem dahilinde yükleme yaptığı için daha az süre kalması, insan gücünden tasarruf, taşınan yükün yıpranma oranının düşmesi ve taşıma hızı ile tercih edilen taşımacılık sistemlerinin başında gelmektedir.

Ürdün’e Haifa Limanı üzerinden Ro-Ro ile kombine karayolu taşımacılığı hizmeti sunabilen tek firma özelliğini koruyan Pal; taşıma şekli, zamana duyarlı yüklemeleri ile ihracat ve ithalatçılara uygun çözümler sunmaktadır.

Mersin – Haifa –Mersin arasında haftalık düzenli olarak Ro-Ro servisleri ile tekerlekli ve yürüyen her araç; tır, dorse, tanker, silobaz, mikser, iş makineleri gibi araçlar taşınabilirken ayrıca Ürdün’deki teslim yerlerine de Haifa üzerinden karayolu teslimatı yapılabilmektedir.

Ro-Ro gemilerimiz, her Pazartesi günü Mersin’den, her Perşembe günü ise Haifa’dan hareket etmekte olup transit süresi 24 saattir.

Mersin-Haifa servisimiz Orta ve Bati Avrupa ile Israil/Ürdün’ü birbirine bağlayarak Mersin üzerinden UN RoRo’nun gemileri ile Trieste Limanından servis verilmektedir.